Domače branje

SEZNAM ZA DOMAČE BRANJE v šolskem letu 2021/2022

DOMAČE BRANJE    4. razred    

1. domače branje2. domače branje3. domače branje  
oktoberfebruarmaj
J. Vandot: Kekec (katerikoli)BasniJ. Bauer: Groznovilca v hudi hosti

DOMAČE BRANJE    5. razred    

1. domače branje2. domače branje3. domače branje  
oktoberjanuarapril
F. Bevk: Pestrna / Lukec in njegov škorecR. Dahl: MatildaM. Andrej: Rastem do tebe

Opomba za 6.-9. : Učenec izbere eno knjigo iz seznama in o njej pripravi govorni nastop.

DOMAČE BRANJE    6. razred 

1. domače branje2. domače branje3. domače branje
oktoberjanuarapril
  Slovenske ljudske pravljice   Tisoč in ena noč   Andersenove pravljice   J. Bauer: Groznovilca v hudi hosti   A. Rozman Roza: Predpravljice in popovedke        M. Twain: Prigode Toma Sawjerja   J. Jurčič: Kozlovska sodba v Višnji Gori      F. Bevk: Pastirci J. Vidmar: Junaki petega razreda D. Muck: Blazno resno o šoli T. Partljič: Hotel sem prijeti sonce B. A. Novak: Prebesedimo besede ALI Spopad na Rožniku T. Kokalj: Krastača v nabiralniku N. Omahen: Prigode Poprove Pipi S. Pregl: Zakaj ima babica dve palici W. Judson: Mrzla reka A. Sewell: Črni lepotec E. Kastner: Dvojčici ALI Emil in detektivi M. Burgess: Klic poslednjega volka P. Kovač: Andrejev ni nikoli preveč P. Suhodolčan: Košarkar naj bo A. Lindgren: Brata levjesrčna  

DOMAČE BRANJE    7. razred    

1. domače branje2. domače branje3. domače branje 
oktoberjanuar/februarmarec/april
  Andrej Rozman Roza: Predpravljice in popovedke (CT)/   Eduard Petiška: Stare grške bajke/   Janez Trdina: Bajke in povesti o Gorjancih    Vinko Möderndorfer: Jaz sem Andrej/Kot v filmu   Desa Muck: Pod milim nebom   Leopold Suhodolčan: Narobe stvari v mestu Petpedi    Tone Pavček: Majnice: fulaste pesmi/   R. Dahl: Odvratne rime  

DOMAČE BRANJE   8. razred

1. domače branje2. domače branje3. domače branje
september/oktoberjanuar/februarmaj
  Nataša Konc Lorenzutti: Gremo mi v tri krasne (šolsko in regijsko CT) Mate Dolenc: Kako dolg je čas  Miha Mazzini: Zvezde vabijo Igor Karlovšek: Preživetje D. Hill: Se vid´va Simon M. Arold: Miriam ima anoreksijo Andrej Rozman Roza: Pesmi iz galerije  Sue Townsend: Skrivni dnevnik Jadrana Krta Z. Filipović: Zlatin dnevnik Ana Frank: Dnevnik Ane Frank  

DOMAČE BRANJE  9. razred

1. domače branje 2. domače branje 3. domače branje 
oktober december maj 
  N. Konc Lorenzutti: Gremo mi v tri krasne K. Brooks: iBoy V. Moderndorfer: Kit na plaži K. Kieri: Ne ravno grški bog     C. in M. Lamb: Pripovedke iz Shakespeara   E. A. Poe: Maska rdeče smrti Ivan Cankar: Moje življenje