Cankarjevo tekmovanje

NEVIDNI SVETOVI

Državna tekmovalna komisija s področja slovenščine za Cankarjevo priznanje je oblikovala naslov tekmovanja in izbrala besedila za šolsko leto 2023/2024, ki bodo podlaga za preverjanje bralne zmožnosti ter zmožnosti pisanja besedil, povezanih z izbranimi književnimi teksti ter priporočeno dodatno literaturo.

Dodatno literaturo, priporočila na tekmovanje, potek tekmovanja in vsa ostala navodila bo komisija postopoma objavljala na spletni strani Zavoda Republike Slovenije za šolstvo, spletni učilnici za osnovno (geslo: sloo) in srednjo (geslo: slos) šolo in preko strežnika DMFA.

Tekmovanje poteka kot interesno in selekcijsko, interesno tekmovanje na eni stopnji ter selekcijsko na treh stopnjah. Posamezne ravni tekmovanja bodo izvedene:

INTERESNO TEKMOVANJE za učence od 1. do 7. razreda:

• šolska stopnja tekmovanja: sreda, 3. 4. 2024,

SELEKCIJSKO TEKMOVANJE za učence 8. in 9. razreda:

• šolska stopnja tekmovanja: torek, 28. 11. 2023,
  • regijska stopnja tekmovanja: torek, 16. 1. 2024,
  • državna stopnja tekmovanja: sobota, 16. 3. 2024.

Literarna besedila:

1. razred: